Blogi, blogi, blogi. Od jakiegoś roku moje życie kręci się wokół blogowania. Czytanie innych twórców, inspiracje, tworzenie i rozwój swojego miejsca w Internecie – to wciąga. Wciąga i to bardzo. Wciąga do tego stopnia, że chcę uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach i akcjach organizowanych dla blogerów i youtuberów. Ciekawi mnie to i daje ogromną dawkę pozytywnej energii.

 

Jednym z takich wydarzeń jest SHARE WEEK, czyli coroczna akcja Andrzeja Tucholskiego, dzięki której blogerzy polecają innych blogerów, youtuberzy-youtuberów, a podcasterzy-podcasterów.

Co jest w tej akcji najważniejsze? Ano to, że nie liczą się tu żadne słupki, statystyki czy zestawienia. Każdy poleca swoich ulubionych blogerów. Trzech blogerów, żeby była jasność.

“Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)”

 

Ciężko mi wybrać trzech najlepszych, bo śledzę dużo więcej blogów, a do tego ja zawsze mam problemy z (nie)zdecydowaniem. Ale skoro trzeba, to polecę tych, do których faktycznie wchodzę najczęściej i których czytam z wielką przyjemnością.
A co z resztą? Resztę polecę za rok… i jeszcze za rok 🙂

 

 

Edyta Zając 

Edyta to psycholog, trener, mama, autorka książek, blogerka i dziewczyna petarda. Na jej bloga trafiłam w 2015 roku i od tej pory bardzo często go odwiedzam. Trochę psychologii, która od zawsze mnie interesowała, dużo nieocenionej motywacji, inspiracji oraz dobrej energii – tak mogę określić tego bloga.
Edyta prowadzi również kursy i szkolenia on-line. Mając do niej pełne zaufanie, w kilku wzięłam udział i powiem Wam, że jeśli ktoś szuka dobrego i szczerego sposobu pracy nad sobą, to u Edyty to znajdzie.

 

 

Zaparzę Ci herbatę 

Kinga, moja imienniczka, tworzy wspaniałe i ciepłe miejsce w sieci. Już sam tytuł bloga kojarzy mi się ze spokojem i przyjemnością. “Zaparzę Ci herbatę” to blog kulturowo-jogowo-lifestylowy. Tak, bo Kinga pisze o książkach, filmach, serialach i o jodze, a między to wszystko wplata trochę lifestyle’u. Niby podobnie jak u mnie, a jednak całkowicie inaczej. Łączą nas książki, filmy i imię 😉 Tylko i aż tyle!
To dzięki Kindze dowiedziałam się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy o jodze, do której powoli powracam.
Zajrzyjcie do Kingi! Na pewno napijecie się z nią wielu ogromnych kubków dobrej herbaty.

 

 

AnetaNIEZając 

Aneta pochodzi z Krakowa (tak jak ja), dużo podróżuje (tak jak ja), uwielbia jeść (tak jak ja) i nie pije kawy (inaczej niż ja). Uwielbiam czytać o jej podróżach, śmieszących mnie do rozpuku życiowych opowieściach i nowych doświadczeniach, które przeżyła. Aneta ma bardzo ciekawy i wciągający styl pisania, który mnie osobiście bardzo odpowiada. Pewnie dlatego jestem u niej częstym gościem (i na blogu i na fanpage’u).

 

 

Wszystkie trzy dziewczyny cenię za to, że w swoich treściach internetowych są prawdziwe. Piszą to, co wiedzą, co przeżyły i doświadczyły. Nie ma u nich fałszu i lansu na siłę. Domyślam się, że gdybym spotkała je osobiście, to byłyby takimi samymi osobami, jakie znam z wirtualnego świata. Każdy z blogów w jakiś sposób oddziałuje na moje blogowanie i postrzeganie świata. Inspiruje, motywuje, otwiera oczy, pokazuje nowe, pcha do przodu. I to jest w tym wszystkim najlepsze! 

 

Chciałabym wyróżnić resztę moich blogowych ulubieńców, ale nie mogę (w sensie mogę, ale później byłoby mi jeszcze trudniej wybrać TOP 3).
Zapraszam Was do odwiedzenia moich faworytów. Na pewno znajdziecie u nich coś co sprawi, że zagościcie na dobre. A jeśli sami jesteście twórcami internetów to nie zastanawiajcie się długo, tylko bierzcie udział w Share Weeku i polecajcie swoich ulubieńców. Macie czas do 26 marca!